SMOGtec

Pył i dym
Wybierz wydajność:

Rozwiązanie zaprojektowane specjalnie do usuwania smogu z powietrza. Przeznaczone do uzdatniania powietrza dostarczanego do budynków mieszkalnych i użytkowych.

..

...

....

skonfiguruj urządzenie zapytaj o produkt

Opis

Filtracja smogu, filtracja dymu

Rozwiązanie zaprojektowane specjalnie do usuwania smogu z powietrza dostarczanego do budynków mieszkalnych i użytkowych.
Rosnące standardy czystości powietrza oraz świadoma potrzeba przebywania w neutralnym środowisku stały się dla nas wyzwaniem. Przyczyniły się do stworzenia serii urządzeń filtrujących lotne smoliste cząstki stałe z powietrza.

Krajowe i europejskie standardy czystości powietrza zmuszają producentów i użytkowników kotłów na paliwa stałe do zwiększenia uwagi na emisję szkodliwych substancji do atmosfery. O ile nowoczesne kotły posiadają technologię do wysokowydajnej i niskoemisyjnej pracy o tyle większość budynków i gospodarstw domowych wykorzystuje jeszcze stare technologie spalania.

Skutkuje to emisją ogromnej ilości szkodliwych substancji do atmosfery, szczególnie w okresie grzewczym. Smog powstający nad większością polskich miast i wsi jest utrapieniem dla ich mieszkańców. Nasze rozwiązania pozwalają na sprawne usuwanie smogu i usuwanie dymu z otoczenia

Przeznaczenie

Wszyscy jesteśmy narażeni na wdychanie szkodliwych substancji. Nawet mieszkańcy nowoczesnego budownictwa nie są wolni od tego zagrożenia.

Nowe budynki wyposażane są w instalacje wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Stosowane w centralach wentylacyjnych i rekuperatorach filtry powietrza w większości przypadków zapewniają klasę filtracji jedynie G4 lub M5 co zapobiega przedostawaniu się jedynie zgrubnych lotnych cząstek stałych powyżej PM15. Mniejsze cząstki z łatwością przedostają się do naszych domów, mieszkań i do naszych organizmów. Wpływ pyłów na organizmy żywe jest z goła negatywny.

SMOGtec został zaprojektowany specjalnie do pracy z modułami filtracyjnymi i urządzeniami THERMOtec tj. ALERtec, ODORtec, BYpass, INlet, OUTlet.

SMOGtec jest modułem wyposażonym w elektrostatyczną filtrację powietrza zapewniający filtrację cząstek stałych do rozmiaru PM 1 głównie pochodzenia z procesów spalania.

Dane Techniczne

Urządzenie SMOGtec występuje w typoszeregach przedstawionych w poniższej tabeli. Różnorodność modeli wynika z zakresu strumieni powietrza, które przetłaczają.

ModelWydajność przepływu powietrzaZasilanie elektrycznePobór mocyOpory przepływuWymiary urządzenia
m³/hV ACWPa(szer) x (wys) x (dł) mm
Compact R0-4002306550390x390x396
6.0400-8002306045608x529x375
10.0800-12002306055795x682x375
16.01200-200023090601480x682x375

Konfiguracje sprzętowe

Montaż

Poniżej przykładowy schemat zastosowania filtrowentylatora SMOGtec z typowym rekuperatorem.

Dokumenty do pobrania
Nazwa dokumentu
Rozmiar pliku
Pobierz
Karta Katologowa - SMOGtec
628 KB