//www.thermo.com.pl/wp-content/uploads/2020/10/ikony-typ-2-1.png //www.thermo.com.pl/wp-content/uploads/2020/10/kanał-preizolowany-1.png //www.thermo.com.pl/wp-content/uploads/2020/10/Złożenie-kanały-preizolowane-2.png

Typ II

Wykonanie:

Kanały preizolowane wykonane są z blachy ocynkowanej. Izolowane są wełna mineralną. Standardowa grubość izolacji to 80 mm, 100mm. Istnieje jednak możliwość zastosowania innej wełny ze względu na różne parametry np. Współczynnik przewodzenia ciepła.

Dzięki dokładnemu łączeniu ramek wewnętrznych, kanały mogą posiadać dowolną klasę szczelności oraz ciśnienia.

Wymiary:

System kanałów i kształtek preizolowanych standardowo obejmuje swoim zakresem wszystkie elementy prostokątne do wymiaru 2000x2000 mm. Wykonanie elementów o większych wymiarach jest ustalane indywidualnie.

Konserwacja:

Wewnętrzny płaszcz z blachy umożliwia czyszczenie mechaniczne oraz dezynfekcję.

Montaż:

Kanały montowane są przeważnie na dachach budynków, do ich podparcia używa się standardowych elementów stosowanych w ciągach wentylacyjnych.

Ramki kanałów uszczelnione są uszczelką. Elementy są ze sobą składane i skręcane za pomocą śrub i klipsów montażowych. Następnie przestrzeń między płaszczami wypełniana jest wełna mineralna i zakrywana opaską uszczelniającą (OP-TYPII).

zapytaj o produkt Zamów online

Klasa szczelności: A, B, C

Standardowa grubość izolacji: 80 mm, 100mm.

Klasa szczelnościWartości graniczne ciśnienia statycznego Pa
PodciśnienieNadciśnienie
400 Pa1000 Pa2000 Pa
A200 PaTYP I
TYP II
nie produkowanynie produkowany
B500 PaTYP IITYP IITYP II
C750 PaTYP IITYP IITYP II